هنگام خرید عینک آفتابی به این موارد دقت کن


خب تابستان نزدیک  است و فصلعینک های آفتابی جذاب و زیبا . امروز می خواهیم با هم سری به دنیای متنوع عینک های آفتابی بزنیم و ببینیم مهم ترین نکات هنگام خرید عیک آفتابی مناسب و زیبا کدامند. به نظرم تا آفتاب چشممان را کور نکرده برویم سراغ اصل مطلب که هر چه سریع تر بتوانیم یک عینک مناسب را انتخاب کنیم و تا آخر تابستان یا حتی روز های آفتابی زمستان که اتفاقا آفتاب بسیار قوی و بدی هم دارد، از این زیبای جذاب لذت ببریم.

خب برای خرید عینک دو نکته اولیه و مهم مطرح است یکی نوع لنز و محافظت آن در برابر اشعه uv و دیگری ظاهر عینک که باید به صورتمان بیاید و یک ظاهر منحصر به فرد برایمان ایجاد کند.

برای خرید یک عینک استاندارد که واقعا از چشم ها در برابر آفتاب محافظت کند و فقط جنبه دکوری در استایلمان نداشته باشد، باید دقت کنیم که لنز آن باید ۹۹ الی ۱۰۰% از اشعه تابیده شده توسط نور خورشید را جذب کند و مانع از برخورد آن با چشم ما بشود. در واقع دو اشعه ای که از خورشید ساطع شده و به پوست و بدن ما می تابد اشعه های UVA و UVB هستاند که بسیار برای سلامت چشم و پوست در طولانی مدت مضرند؛ خصوصا افرادی که از انواع عمل های چشمی خصوصا درمان ضعیفی چشم استفاده کرده اند حتما باید در خرید عینک هایشان دقت داشته باشند. اینکه عینک های ارزان قیمت محافظ خوبی در برابر آفتاب نیستند و نهایتا خیلی هنر کنند تا ۴۰% از اشعه UV را به خود جذب می کنند .اما یک راهی که می توانی مثل پلنگ مازندران در صحنه حاضر شوی و خودت آن را امتحان بکنی این است که کنترل تلویزیون را در مقابل شیشه عینک بگیری و شروع به عوض کردن کانال ها بکنی اگر کنترل عمل نکرد احتمال زیاد عینک محافظ خوبی برای چشمان تو نخواهد بود. البته این راه خیلی بدون خطا و تضمین شده نیست و باید برای اطمینان ۱۰۰% از روش ها مطمئن تری استفاده کنی.یا از مکان های مجاز تحت نظارت دانشگا ه علوم پزشکی خرید کنید و از بوتیکها و دست فروشها به تهیه عینک اقدام نکنید .

اخبار

تکنولوژی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *