رنگ شیشه یک عینک آفتابی خوب


استفاده از عینک آفتابی و طبی در تمامی فصول سال به خصوص فصل تابستان برای حفظ سلامتی چشم توصیه می شود. در میان گزینه های تیک خورده برای انتخاب یک عینک دودی مناسب رنگ را هم قرار دهید ؛ گفتنی است متخصصان میگویند که بهتر است رنگ شیشه عینک آفتابی خاکستری یا قهوه ای باشد ولی بهتر است در مورد رنگهای دیگر عینک آفتابی هم اطلاعاتی داشته باشید.

نکاتی برای انتخاب عینک آفتابی مناسب:

شما نمیتوانید یک جفت عینک آفتابی را با استفاده از رنگ آن، حداقل برای اهداف حفاظت از چشم، قضاوت کنید.رنگ های آفتابی و سایه های عینک های آفتابی، توانایی مسدود کنندگی اشعه UV (ماورا بنفش) را ندارند و آن را منعکس نمی کنند.

زمانی که عینک آفتابی درست می شود، لنزهایش با مواد شیمیایی، جذب اشعه UV را مسدود می کنند. چنانچه در این بخش از نمناک گفته ایم از آنجا که این مواد شیمیایی معمولاً بی رنگ هستند، لنزهای بی رنگ هم می توانند نور را درست همانند لنزهای سیاه رنگ مسدود کنند.

چگونه عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم؟

چگونه عینک آفتابی مناسب انتخاب کنیم؟

پس چرا بسیاری از عینک ها رنگی هستند؟

هدف رنگ کردن:

فیلتر کردن نور به روش های مختلف انجام می شود، و برخی از رنگ ها در مسدود کردن نور از بقیه بهتر هستند. بعضی رنگ ها در واقع رنگ ها را زیاد می کنند، در حالی که برخی دیگر آن ها را کم می کنند.

رنگ ها توانایی افزایش دید در وضعیت های خاص را دارند.اگرچه ممکن است یک رنگ خاص را تحسین کنید، اما ممکن است بهترین برای سبک زندگی شما نباشد.

کاربرد رنگ های مختلف:

در متن زیر رنگهای مفید برای انتخاب عینک آفتابی وجود دارد.

خاکستری:

خاکستری یک رنگ خنثی مشهور است که به چشم ها اجازه می دهد رنگ ها را به خالص ترین شکلشان ببینند.رنگ خاکستری درخشش خورشید را کاهش می دهد.برای رانندگی و ورزش های خارج از خانه مانند گلف، دویدن یا دوچرخه سواری، خاکستری را انتخاب کنید.

کاربرد عینک آفتابی رنگی

کاربرد عینک آفتابی رنگی

عینک های آفتابی رنگی چه خاصیتی دارند؟

زرد / نارنجی:

رنگ های زرد و نارنجی کنتراست را در شرایط مبهم، مه آلود و کم نور افزایش می دهند.این رنگ ها تمایل دارند رنگ اشیا را هم در داخل خانه و هم در فضای باز تیز تر کنند و هم چنین می توانند باعث تحریف رنگ شوند. رنگ های زرد را برای فعالیت های برفی و ورزش های توپی انتخاب کنید.

سبز:

رنگ های سبز، برخی نورهای آبی را فیلتر می کنند و درخشش نور را کاهش می دهند، در حالی که کنتراست بالا و وضوح بصری را ارائه می دهند.رنگ های سبز همچنین تمایل دارند نور را کاهش دهند.برای ورزش های دقیقی مثل تنیس، بیسبال و غیره رنگ سبز را انتخاب کنید.

اخبار

مشهور

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *